Co u nas?

Poniedziałek, 14 października 2024r.

27 października o godz. 15:00 zapraszamy na koncert warsztatowy chóru dziecięco-młodzieżowego Opole Youth Choir, który odbędzie się w naszej sali koncertowo-wystawowej.  
Wstęp wolny. 






Wtorek, 1 października 2024r.

dzięki wspraciu Fundacji Biedronka możemy wspomóc osoby najbardziej poszkodowane przez powódź.
Osoby te będą mogły zrobić bezpłatnie zakupy artykułów przemysłowych (garnki, talerze, szklanki, czajnik, kołdra, poduszka, pościel itp).
Prosimy sołtysów poszczególnych wniosek oraz radnych o pomoc w wyszukaniu osób, które w trakcie powodzi straciły wszystko.
Wszelkie zapytania proszę składać poprzez email:
annapiecuch@benevolens.eu




Poniedziałek 30 września 2024r.

Koncert "ku pokrzepienu serc" 
Zapraszamy na koncert Johannesa von Ballestrem i Mariany Zwarg, który odbędzie się w Domu Artysty w ramach XXI. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.
Johannes von Ballestrem w duecie z Marianą Zwarg powraca do Głuchołaz. Dzięki ciepłemu przyjęciu przez głuchołaską publiczność w ubiegłym roku, duet postanowił powrócić ze swoim najnowszym repertuarem. W ubiegłym roku duet zagrał koncert w Domu Artysty będący częścią trasy koncertowej promującej najnowszy album Artystów "Tightrope Dancer".
🎶🎶🎶🎶
Mariana Zwarg i Johannes von Ballestrem to dwoje artystów pochodzących z zupełnie innych światów: Ona jest flecistką z Rio de Janeiro 🇧🇷, on jest berlińskim 🇩🇪 pianistą pracującym na szeroką skalę w różnorodnych stylach, występował z mistrzami jazzu jak Kurt Rosenwinkel i Greg Cohen.
Mariana i Johannes poznali się w 2017 roku. Od tego czasu regularnie koncertują w Europie i Brazylii większą grupą: Mariana's Sexteto Universal, występując m.in. na XJAZZ Festival (Berlin), Pori Festiwal Jazzowy (Finlandia), Sunset/Sunside (Paryż) i SESC Instrumental (São Paulo).
Od 2022r. występują w duecie, a 1 września 2023r. ukazał się ich debiutancki album "Tightrope Dancer".
🎶🎶🎶🎶
🎟W związku z sytuacją popowodziową w Gminie Głuchołazy zrezygnowaliśmy z odpłatności za koncert.
Wstęp wolny, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc:
Rezerwacje:
📞tel./whatsapp. 516 160 993, 📧 biuro@benevolens.eu lub 📲messenger: �https://www.facebook.com/domartysty.benevolens
Zapraszamy !
Wydarzenie współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.


Poniedziałek 16 września 2024r.

W związku z katastrofalną w skutkach powodzią jaka nawiedziła miasto i gminę Głuchołazy prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy pod numerem telefonu: 537 724 714 lub mailowo: biuro@benevolens.eu.
Postaramy się pomóc w miarę naszych możliwości.
Organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy: środków higieny, środków czystości, detegrentów, żywnosci z długim terminem przydatności do spożycia oraz wody. 

Bieżące informacje na temat pomocy dla powodzian na naszym profilu Facebook: www.facebook.com/fundacjabenevolens
Darczyńcom dziękujemy za Wielkie Serce i każdą okazaną pomoc!!!


Wtorek,  20 sierpnia 2024r.

8 września o godz. 16:00 zapraszamy na koncert Accordionman, który odbędzie się w Domu Artysty w ramach 32. Europejskich Dni Dziedzictwa .

ACCORDIONMAN (Serhij Szamraj) to akordeonista z Ukrainy.
Urodził się w obwodzie zaporoskim. Gra na akordeonie guzikowym ponad 20lat. Ukończył Konserwatorium Muzyczne im. Czajkowskiego w Kijowie.
Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. W 2015 roku wraz z Tetyaną Mazur stworzył znany na Ukrainie grupy muzycznej B&B project. Zespół zagrał na żywo dla aktora Toma Cruise w Kijowie oraz wystąpił na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Davos, w 2022r. wystąpił podczas pikniku charytatywnego w Domu Artysty.
Sierhii ma własny kanał na YouTube z prawie 70 tysiącami subskrybentów. To jeden z najpopularniejszych kanałów na świecie z tym instrumentem muzycznym.
Klasykę, tango, przeboje francuskie, włoskie i współczesne, to wszystko można usłyszeć na koncercie akordeonisty.
Na koncert obowiązuje rezerwacja miejsc.
🎟Bilety w cenie 25zł do nabycia 30 min. przed koncertem lub w Domu Artysty po wcześniejszym kontakcie.
Rezerwacje:
📞tel. 516 160 993, 📧 biuro@benevolens.eu lub 📲messenger: �https://www.facebook.com/domartysty.benevolens
Zapraszamy !
Wydarzenie współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.



Poniedziałek 19 sierpnia 2024r.

Zapraszamy 7 września na obchody  32. Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Szlaki. sieci.Połączenia" -  do parku przy Domu Artysty. Od godz. 12:00 będzie można podziwiać twórczynie ludowe przy pracy i podglądać jak powstaje malowana porcelana we wzór opolski. 


Poniedziałek 22 lipca 2024r.

W przyszłą sobotę zaczynamy nasz workcamp, który potrwa do 11 sierpnia br. W niedzielę 28 lipca zapraszamy na wydarzenie plenerowe dla całych rodzin - grę terenową i podglądanie nietoperzy podczas wylotu na żer. Wydarzenie realizowane w ramach ogółnopolskiej akcji Polskiego Towarzytswa Przyjaciół Przyrody Pro Natura: "Otwarte wrota Krainy Podkowca" , lokalnie wraz z: PTTK Głuchołazy, Klub Przewodników Turystycznych PTTK Gwarek - prowadzenie Joanna Sokołowska.
Towarzyszyć nam będą wolontariusze z Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Polski, Armenii i Holandii. 



Poniedziałek 15 lipca 2024r.

Po wielu latach przerwy uczestnicy Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu powracają  do Głuchołaz i zagrają koncert w Domu Artysty!
Zapraszamy w niedzielę 4 sierpnia br. o godz. 15:00, podczas koncertu wystąpią wybitnie utalentowani muzycy młodego pokolenia:
Hanna Pawłowska- fortepian
Piotr Konieczny - fortepian
Bartosz Olszewski - skrzypce
Natsuki Tsujioka - skrzypce
Modym artystom akompaniować będzie Zuzanna Basińska - pianistka i kameralistka, która z wyróżnieniem ukończyła studia w Royal Academy of Music w Londynie oraz Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiowała w klasie fortepianu prof. J. Sterczyńskiego, od 2020r. pracuje na Universität der Künste w Berlinie jako korepetytor w klasie skrzypiec prof. Laticy Hondy-Rosenberg.
Słowo wstępne oraz ideę Międzynarodowych Kursów Muzycznych przedstawi dr hab. Katarzyna Ewa Sokołowska - pianistka, kameralistka, pedagog animatorka imprez artystycznych, dydaktycznych i naukowych, wiceprezes Towarzystwa Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera. Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie fortepianu J. Ekiera i A. Palety-Bugaj oraz w klasie kameralistyki M. Nosowskiej. W dziedzinie kameralistyki ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe i koncertowe (Konzertexam) w klasie duetu fortepianowego H.P. Stenzl i V. Stenzl w Hochschule für Musik und Theater Rostock (Niemcy).
Do zobaczenia! 🤗



Poniedziałek 8 lipca 2024r.

Zapraszamy 3 sierpnia o godz. 17:00 na otwarcie wystawy malarstwa artystów współpracujących z Jesenickim Stowarzyszeniem Twórców.
Na wystawie prezentowane będą prace Artystów:
Leszek Antoszczyszyn, Jiří Bartoň, Małgorzata Goch,
Helena Grygárková, Jiřina Horníková, Małgorzata Kotysz,
Jana Krhánková, Dieter Lubczyk, Helena Měkynová. 




Poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Wezner Ensemble 29. czerwca br.
Tylko u nas rodzinny zespół Weznerów, po raz pierwszy, wystąpi w trzypokoleniowym składzie: Senior rodu Henryk Wezner wraz ze swoimi dziećmi Katarzyną, Bartłomiejem i Janem oraz wnukami: Marią, Kają i Mikołajem. Towarzyszyć im będą Dorota Wezner oraz Łukasz Ignac.
Unikatowy rodzinny kwartet muzyczny „Wezner Ensemble" łączący klasyczne, profesjonalne wykształcenie z pasją i tradycjami rodzinnego muzykowania. Senior rodziny oraz zespołu Henryk Wezner jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Klarnecista, saksofonista, pedagog, dyrygent i animator kultury. Dwójka rodzeństwa Kasia i Bartek związana jest już zawodowo z Bydgoszczą i Toruniem, jako absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy: Katarzyna Wezner – Ignac(skrzypce) – muzyk Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i pedagog szkoły muzycznej w Golubiu Dobrzyniu, Bartłomiej Wezner dr. hab. prof. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jan Wezner (marimba, wibrafon, instrumenty perkusyjne), pedagog szkół muzycznych w Głubczycach i Prudniku.



Piątek, 24 maja 2024r.

Zapraszamy  31 maja na otwarcie wystawy patchworków i quiltów Anny Karcz.
Anna Karcz - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pedagog z 20-letnim stażem pracy. Prowadzi pracownię patchworku "PATCHWORKARNIA" w Młodzieżowym Domu Kultury w Warszawie. Uwielbia patchwork i podróże, interesuje się geologią i ornitologią. Tworzy patchworkowe pocztówki, obrazy, torby, poduchy i kapy na łóżka z naturalnych tkanin lub samodzielnie barwionych materiałów. Szyjąc, chętnie eksperymentuje, wykorzystuje różne tkaniny i sposoby ich łączenia oraz kieruje się zasadą "zero waste". Takim zasadom pozostaje wierna również w codziennym życiu, poświęcając się działaniom ekologicznym oraz recyklingowym.



Poniedziałek, 20 maja 2024r.

Zapraszamy 30 maja na godz. 15:00 na  koncert uczniów szkół muzycznych z klasy perkusji Jana Weznera i saksofonu Henryka Weznera


Poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.
Zapraszamy na tegoroczne Dni Otwarte Fundyszy Europejskich, podczas których u nas pokaz malowania tradycyjnego wzoru opolskiego na porcelanie oraz koncert zespołu Macyje. 11 maja od 12:00 w parku przy Domu Artysty.




Poniedziałek,  8 kwietnia 2024r.

Zapraszamy 21 kwietnia na godz. 15:00 na koncert orkiestry detej KWK Sośnica. Wspólnie będziemy świętować nasze 10-lecie i 20-lecie Polski w UE.
Od godziny 12:00 w naszej sali koncertowej będzie można oglądać prezentację multimedialną dotyczącą projektów zrealizowanych przez Fundację Benevolens przy wsparciu środków z Unii Europejskiej lub Samorządu Województwa Opolskiego.
W przypadku niesprzyjającej pogody koncert odbędzie się w sali wystawowo-koncertowej.
Wstęp wolny.
Zadanie finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego




Piątek, 20 grudnia 2023r.



Poniedziałek, 6 listopada 2023r.

Fundacja Benevolens została jednym z 38 partnerów programu @Fundacja Biedronki „Karta dobra".
W ramach projektu ubogie, samotne osoby starsze otrzymują kartę na zakupy do sieci sklepów Biedronka. Karta co miesiąc zasilana jest kwotą 185 zł. Dzięki takiej formie pomocy seniorzy mogą sami decydować na co wydadzą otrzymane środki. Karta to znaczące odciążenie ich domowego budżetu, które przekłada się m.in. na lepsze odżywianie.
W tegorocznej edycji programu, nad którą patronat medialny po raz kolejny objął Głos Seniora , Kartę dobra otrzyma łącznie 5000 osób starszych. Nasza fundacja rozdysponowała 60 kart wśród osób starszych gminy Głuchołazy i gminy Głogówek
Fundacja Benevolens uczestniczy w szerzeniu dobra jako Przedsiębiorstwo Społeczne wyróżnione Znakiem Jakości.




Piątek, 27 pażdziernika 2023r.

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Culture has many names", pt: Studia i badania naukowe w Stanach Zjednoczonych .
4 listopada o godz. 16:00 spotykamy się z Ambasadorką Programu Fulbrighta, Uniwersytet Opolski dr Sabiną Baraniewicz-Kotasińską, która opowie m.in. o swoim doświadczeniu z pobytu na stypendium naukowym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w ramach programu Fulbrighta.
Przedstawi też aktualną ofertę stypendialną Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.
Wydarzenie finansowane przez U.S. Consulate General in Krakow 🇺🇸



Poniedziałek, 2 pażdziernika 2023r. 

Zapraszamy na  koncert Johannesa von Ballestrem i Mariany Zwarg. Mariana Zwarg i Johannes von Ballestrem to dwoje artystów pochodzących z zupełnie innych światów:
Ona jest flecistką z Rio de Janeiro, on jest berlińskim pianistą pracującym na szeroką skalę w różnorodnych stylach, występował z mistrzami jazzu jak Kurt Rosenwinkel i Greg Cohen.
Mariana i Johannes poznali się w 2017 roku. Od tego czasu regularnie koncertują w Europie i Brazylii większą grupą: Mariana's Sexteto Universal, występując m.in. na XJAZZ Festival (Berlin), Pori Festiwal Jazzowy (Finlandia), Sunset/Sunside (Paryż) i SESC Instrumental (São Paulo).
Od 2022r. występują w duecie, a 1 września 2023r. ukazał się ich debiutancki album "Tightrope Dancer".
Koncert w Domu Artysty 13.10.23 jest jednym z wydarzeń organizowanych podczas XX Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Opolu Petera Herr.
Wstęp wolny. Ograniczona ilość miejsc.
Osoby zainteresowane udziałem w koncercie, a nieposiadające imiennych zaproszeń, proszone są o zgłoszenia drogą mailową : biuro@benevolens.eu lub przez messanger celem odbioru wejściówek.



Poniedziałek, 25 września 2023r.

Z cyklu "Culture has many names" zapraszamy 7 października o godz. 18:00 na spotkanie pt.:"Szkoła w Ameryce"
prowadzone przez Annę Krzemińską - Kaczyńską, Prezes zarządu Fundacji WorldLINK Foundation
Anna Krzemińska-Kaczyńska jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, posiada dyplom z nauczania języka angielskiego i geografii oraz jest absolwentką programu Teaching Excellence and Achievement (TEA) na Uniwersytecie Nebraska przy Departamencie Stanu USA, miłośniczka edukacji globalnej i podróży.
Założycielka i Prezes zarządu Fundacji WorldLINK, której wizją jest przekształcenie studentów z całego świata w przyszłych, odpornych i etycznych liderów.
Podczas spotkania opowie o swoich doświadczeniach z wizyt młodzieży w USA, doświadczeniach uczniów aplikujących na studia w USA oraz przekaże informacje o możliwości studiowania młodzieży z Polski w USA.
Zadanie finansowane przez Ambasadę USA🇺🇸




Piątek, 15 września 2023r.

22 września serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Leśne szepty" malarstwa Dagny Gmitrowicz i rzeźby Loli Carbonell Zaragoza.
O Autorkach:
Dagna Gmitrowicz - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Łodzi. Sztuka jest dla niej poszukiwaniem istoty życia.
W tych poszukiwaniach równoważy sztukę realistyczną i abstrakcyjną, często przeplatając je ze sobą. Używa technik tradycyjnych, farb olejnych i wodnych na płótnie lub papierze. Ostatnio poświęca swoją pracę ukrytym aspektom Natury. Maluje w lesie, we współpracy ze światem More Than Human, w partnerstwie z drzewami, zwierzętami, roślinami i żywiołami. Wierzy w ich uzdrawiającą moc i wielowymiarowe piękno, które przenosi na swoje obrazy. Autorka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, głównie w Niemczech, Hiszpanii i Polsce. Prowadzi pracownię autorską w Berlinie dagnaart.
Lola Carbonell Zaragoza - ukończyła wzornictwo przemysłowe w Escuela de Artes y Oficios (Szkoła Sztuki i rzemiosła) w Walencji (Hiszpania) oraz Studia Sztuk Pięknych, specjalizacja rzeźba, na Wydziale Sztuk Pięknych na Politechnice w Walencji.
Sztuka jest dla niej środkiem wyrazu, a przede wszystkim wewnętrzną potrzebą prowadzenia rozmów o schronieniach i skorupach, takich jak nasze ciało jako pojemnik życia i ochrona, o ciepłych i bezpiecznych przestrzeniach, które mogą być jednocześnie kruche, a nawet wrogie.
Używa głównie materiałów naturalnych, takich jak skorupki jaj, gniazda, gałęzie, korzenie, ciernie itp., aby opowiedzieć o zadomowieniu, kruchości życia i jego ochronie.
Jej prace były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych, głównie w Hiszpanii i Niemczech
O wystawie:
Zanurz się w leśnych szeptach odkrywanych przed Tobą przez Autorki w swoich pracach - obrazy Dagny Gmitrowicz przekazują piękno Natury aby dać ludziom chwilę ukojenia, chwilę refleksji i chwilę wglądu w siebie, a delikatne i kruche rzeźby Loli Carbonell Zaragoza przenoszą w świat ulotnych chwil i bezpiecznych przestrzeni życia.


Piątek, 1 września 2023r.

Z cyklu "Culture has many names" zapraszamy na film 🎥 - 9 września o godz. 18:00
W naszej sali odbędzie się projekcja filmu ACIDMAN.
reżyseria: Alex Lehmann
w rolach głównych Thomas Haden Church i Dianna Agron
Acidman to historia-medytacja o mierzeniu się z samotnością, z lękiem o starzejących się rodziców i o melancholijnej tęsknocie za prostotą dzieciństwa. Lehmann, twórca świetnego Blue Jay, tym razem opowiada o innym rodzaju miłości. (opis ze strony www.americanfilmfestival.pl)
Film ten wygrał konkurs ostatniej 13. edycji American Film Festival.
Zadanie finansowane przez Ambasadę USA 🇺🇸


Poniedziałek, 28 sierpnia 2023r.



Piątek, 11 sierpnia 2023r.

W ramach cyklu imprez realizowanych wraz z Ambasadą USA 🇺🇸 pn. "Culture has many names" zapraszamy 20. sierpnia br. o godz. 15:00 na koncert zespołu Second Opinion z USA.
O zespole:
Zespół powstał w Chicago i gra amerykańskie standardy jazzowe, bossa novę oraz blues'a 🎶🎶🎷🎶🎶.
W składzie założyciel, trębacz oraz wokalista Bill Woods, saksofon Mark Tucci, gitara i wokal Marek Niekrasz, Iwona Niekrasz instrumenty perkusyjne oraz wokal. Gościnnie z SO występuje też Matthew Tucci – saksofon tenorowy.
W latach 2008-2023 zespół grał na scenach Chicago i współpracował z Polish American Medical Society.
Zadanie finansowane przez Ambasadę USA 🇺🇸


Piątek, 28 lipca 2023r.
Zapraszamy na wernisaż wystawy „Od ilustracji do malarstwa" Agnieszki Semaniszyn - Konat.
„Od ilustracji do malarstwa" to retrospektywna wystawa prezentująca bardzo różne prace, powstałe w ciągu ostatnich 15 lat. Są to przede wszystkim ilustracje, które dzięki kolorom, operowaniem światłem i fakturom wizualnym, jawią się jako małe formy malarskie. Mimo, że wykonane przede wszystkim technikami cyfrowymi i mieszanymi doprowadziły artystkę ostatecznie do malarstwa sztalugowego. Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy powstałe w ostatnim czasie podczas studiów z malarstwa. Będzie można również zapoznać się z książką „Ocalić skrzydła", która była szeroko komentowana w mediach i ośrodkach skupionych wokół tematu systemu edukacji w Polsce.
Agnieszka Semaniszyn-Konat- Ilustratorka, malarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z projektowania książki obroniła w 2005 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w latach 2003-2004. Od 2016 wykładowczyni na Grafice, na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. W 2023 ukończyła studia podyplomowe z malarstwa na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zilustrowała ponad pięćdziesiąt książek dla dzieci i opracowała ponad setkę ilustracji i kolorowanek do podręczników szkolnych dla Wydawnictwa Operon, Skrzat, Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego oraz Adamada. Brała udział w licznych targach książki w Polsce. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, a także jako towarzyszące w ramach zespołowych projektów w Niemczech oraz w Szwecji.
W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Edukatorium ukazał się jej pierwszy autorski picturebook dla dorosłych „Ocalić skrzydła", o potrzebach i emocjach dzieci w szkole, z tekstem Jowity Wowczak. Za ilustracje do tej książki otrzymała nominację Kapituły Redakcji Gazety Wrocławskiej do tytułu „Osobowość Roku 2022".
Obecnie debiutująca malarka.

Piątek, 30 czerwca 2023r.

Zapraszamy w przyszły piątek na otwarcie wystawy fotografii Pawła Uchorczaka - pochodzącego z Opola miłośnika fotografii krajobrazowej.
Jak sam o sobie mówi - Fotografuje chwile, by zatrzymać je na dłużej. Autor wielu wystaw i publikacji w Polsce i zagranicą. Największy rozgłos przyniosło mu ujęcie zaćmienia krwawego księżyca, które wykonał w 2015r., na Facebooku zdjęcie zrobiło furorę zdobywając ponad 7 milionów wyświetleń oraz 150 tys polubień. Od 7 lat prowadzi warsztaty fotograficzne w kraju i za granicą, przez ten czas zorganizował ich ponad 80. Posiada duże doświadczenie w przekazywaniu wiedzy fotograficznej. Warsztaty cechują się odpowiednim doborem oryginalnych miejsc do fotografowania plus fachowym doradztwem podczas ich trwania.
Na wystawie prezentowane będą fotografie krajobrazowe z Opolszczyzny.


Piątek, 23 czerwca 2023r.

Zapraszamy na spotkanie kobiet z Pasją. Będą haftowane serwety, pisanki i płaskie kompozycje florystyczne, malarstwo, biżuteria artystyczna, anioły, gobeliny, artystyczne wyroby ze sznurka i mandale, ręcznie wykonane zabawki, zdrowe nalewki, miody i octy, maści i kremy z roślin, tomiki poezji, wyroby ceramiczne i muzyka na żywo i wprowadzenie do jogi - wszytsko to dzięki Kobietom, któe mają pasje do tworzenia i miłość do sztuki.
O godz. 16:30 zapraszamy na naszą nową scenę plenerowa na koncert zespołu Kuchnia Małgorzaty.





Piątek, 16 czerwca 2023r.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Culture has many names". Kultura Zarządzania w USA - Praktyczne przykłady do zastosowania w polskich realiach. Jak dobrze wykorzystać komunikację w swoim otoczeniu. Co robić i czego unikać aby nas dobrze rozumiano. Spotoanie poprowadzą trenerzy z Eneba Szkolenia: Krzysztof Łużwiński, Aneta Kalbarczyk i Karolina Adamczyk
Zadanie finansowane przez Ambasadę USA 🇺🇸



Piątek, 14 czerwca 2023r.

14.czerwca br. o godz. 11:00 w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ogłoszono wyniki konkursu o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023 r.
Miło nam poinformować, że Fundacja Benevolens otrzymała certyfikat: Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023, w Kategorii: Sukces Rynkowy🏅
Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023 ma na celu wyróżnienie podmiotów przyczyniających się do rozwoju społecznego i gospodarczego środowisk lokalnych. Wyróżnione podmioty z sukcesem angażują się w realizację misji społecznej, jednocześnie prowadząc działalność ekonomiczną.
Dziękujemy za wyróżnienie i docenienie naszych działań.
Działajmy razem!


Piątek, 2 czerwca 2023r. 

W ramach cyklu spotkań "Culture has many names" zapraszamy  spotkanie z amerykańską kulturą kulinarną - obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona). Można zapisać się poprzez email: biuro@benevolens.eu lub poprzez messengera.
Spotkanie poprowadzi Grzegorz Łapanowski - profesjonalny kucharz, ale także propagator zdrowej żywności.
Wielokrotnie bywał w USA, aby zdobywać wiedzę na temat amerykańskiej sztuki kulinarnej i samemu odkrywać nowe smaki Ameryki. 
Zadanie finansowane przez Ambasadę USA 🇺🇸




Poniedziałek, 29 maja 2023r.

11 czerwca o godz. 15;00 Zapraszamy na koncert uczniów klasy perkusji Jana Weznera z Państwowej Szkoły Muzycznej w Głubczycach i Państwowej Szkoły Muzycznej w Prudniku.



Piątek, 26 maja 2023r.

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Mariusza Kula. 
Na wystawie zaprezentowane będzie kilkadziesiąt akwarel oraz kilka obrazów akrylowych oraz rysunków. Spora część z nich przedstawia sceny miejskie (weduty) ale znajdą się również motywy roślinne czy zwierzęce, portrety, abstrakcje i tematy na skraju surrealizmu.
Wystawa dostępna w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00. Wystawa potrwa do 2 lipca 2023 r.



Poniedziałek, 22 maja 2023r.

4 czerwca o godz. 15;00 Zapraszamy na koncert uczniów klasy saksofonu Hneryka Weznera z Państwowej Szkoły Muzycznej I i IIst. w Nysie i Państwowej Szkoły Muzycznej Ist. w Prudniku i Państwowej Szkoły Muzycznej I i IIst. w Opolu.



Sobota, 29 kwietnia 2023r.

W najbliższą sobotę rozpoczynamy cykl imprez realizowanych wraz z Ambasadą USA pn: "Culture has many names".
Zapraszamy na wykład pt " Religie i kościoły Ameryki" dr Pauliny Napierała z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Stany Zjednoczone Ameryki są krajem wyjątkowym pod wieloma względami, a jedną z decydujących o tym cech jest specyficzny stosunek do religijności.
Pani dr Paulina Napierała nie tylko przedstawi charakterystykę i miejsce religii we współczesnym społeczeństwie amerykańskim, ale również podzieli się swoimi doświadczeniami z pobytu w Stanach Zjednoczonych i obserwacjami na temat amerykańskiego pluralizmu religijnego oraz społeczno-politycznej roli kościołów amerykańskich.
Dr Paulina Napierała jest stypendystką J.F. Kennedy Institute w Berlinie, John F. Kennedy Institute, FU Berlin , Instytutu Nauk o Człowieku (IWM) w Wiedniu IWM - Institut für die Wissenschaften vom Menschen oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Fulbright Poland i Fundacji Kościuszkowskiej The Kosciuszko Foundation dzięki którym swe badania prowadziła w Boston College, Harvard University i CUNY Graduate Center.
Zadanie finansowane przez Ambasadę USA 🇺🇸



Piątek, 28 kwietnia 2023r.

Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. " Fotograficzne podróże Łukasza Winiarskiego" 5. maja 2023r. godz. 18:00





Piątek, 21 kwietnia 2023r.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z czeską pisarką Marketa Pilátová w ramach polskiej trasy promującej książkę pt "Ciemna strona"
Markéta Pilátová (ur. 1973) – jedna z najciekawszych czeskich autorek ostatnich lat – z wykształcenia romanistka i historyk, pracuje jako dziennikarka (pisuje m.in. do popularnego tygodnika Respekt oraz dziennika Lidové noviny),tłumaczka z języka hiszpańskiego oraz lektorka języka czeskiego w Brazylii i Argentynie.
"Ciemna strona"
Opis wydawnictwa Afera:
Wiadomo Jesioniki to góry magiczne .... ale, że aż tak?
Wkoło trwa gorączkowy XXI wiek, ale w zasnutych mgłą Jesionikach czas płynie inaczej – zwłaszcza jeśli ktoś para się czymś tak nieuchwytnym i staromodnym jak uzdrowicielstwo.
Recenzja z zaczytasy.blogspot.com:
Pilátová zabiera czytelnika w fantastyczną podróż, przygodę, która dzieje się na granicy czasu, światów, tego, co realne, i tego, co we wnętrzu umysłu. Wciągająca, dobrze napisana powieść, dla wszystkich miłośników nieoczywistych historii.
szczegóły na plakacie:



Poniedziałek, 17 kwietnia 2023r.

Wraz z PTTK Tryton zapraszamy na spotkanie z o. Jozafat R. Gohly OFM, autorem książki o życiu i twórczości Georga Mitschke, artysty pochodzącego z Głuchołaz. Georg Mitschke nazywany Michałem Aniołem z Góry Św. Anny, dożył 90 lat, a przez ostatnie ćwierć wieku poświęcał siły i zdolności renowacji bazyliki św. Anny.
"Georg Mitschke był malarzem, sztukatorem i rzeźbiarzem z bogatym dorobkiem artystycznym – pisze we wstępie o. Jozafat. Elegancki, dystyngowany, budzący szacunek a jednocześnie skromny, małomówny, pokorny. "
Książka opisuje również dzieje rodziny żyjącej w Głuchołazach - ojciec Georga, Józef był znanym na Śląsku malarzem kościelnym, zajmował się także pracami restauratorskimi i sztukaterią, stworzył w Głuchołazach wiele dzieł, które można podziwiać do dnia dzisiejszego.
szczegóły na plakacie:


Poniedziałek, 10 kwietnia 2023r.

Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Głuchołaz zapraszamy na spotkanie z Matěj Matela - specjalistą od regionu jesenickiego, który zna Praděda i jego okolice jak własną kieszeń.
Prezentowana podczas spotkania książka "Fenomén Praděd" omawia najwyższą górę Moraw, od jej bogactw przyrodniczych, przez historię bacówek lub obu wież widokowych na szczycie, po ciekawe osobowości i możliwości uprawiania turystyki i sportu. Nie brakuje też opowieści o potężnym duchu gór, Pradziadzie czy okolicznych osadach. Publikację uzupełnia szereg zachwycających fotografii i ilustracji, zarówno współczesnych, jak i historycznych.
szczegóły na plakacie:

 



Czwartek 1 grudnia 2022r. 

W ramach programu Fundacji Biedronka pn. „Żywnościowy SOS" możemy wesprzeć artykułami żywnościowymi samotnych, starszych mieszkańców wsi Gminy Głuchołazy. Jeśli znasz taką osobę potrzebującą skontaktuj się z nami tutaj  

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 grudnia 2022r. 



Wtorek 25 października 2022r.

Miło nam poinformować, że w konkursie Federacji Polskich Banków Żywności "Bezpieczna Żywność 2022" po uzyskaniu pozytywnej oceny formalno- merytorycznej złożonego przez Fundacja Benevolens wniosku, znaleźliśmy się w gronie 56 organizacji, które otrzymały wsparcie.

Przez 6 dni w tygodniu dowozimy żywność do osób potrzebujących zamieszkałych w 6 wioskach. Za otrzymane wsparcie w wysokości 2.000zł zakupiliśmy termoboxy i wózki transportowe, a dodatkowo otrzymaliśmy również mikrofalówkę. Dzięki wsparciu uda nam się zwiększyć ilość ratowanej żywności, co w rezultacie spowoduje, że więcej osób w potrzebie otrzyma pomoc żywnościową.

Organizatorem konkursu była Federacja Polskich Banków Żywności, a partnerami wspierającymi konkurs: Auchan, Bank Żywności w Olsztynie, Grupa Amica, Cellnex Foundation, McCormick Polska S.A., The Global FoodBanking Network, SGS Polska oraz Everli.

Serdecznie dziękujemy!



Sobota 8 października 2022r.

8 października 2022 r. Fundacja Benevolens była organizatorem spotkania wspomnieniowego i wystawy dokumentującej prawie 130-letnią historię kompleksu nad Górnym Stawem w Głuchołazach. Podczas spotkania rejestrowane były wspomnienia mieszkańców na temat ośrodka znajdującego się aktualnie w zasobach Fundacji Benevolens. Wystawa obejmowała stare fotografie, pocztówki, afisze oraz wycinki prasowe. Wydarzenie odbyło się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Fotorelacja na stronie: 
https://www.facebook.com/1951284778241793/posts/5499413033428932/


Niedziela  4 września 2022r.

Już w najbliższą niedzielę wraz z Opolskim Towarzystwem Przyrodniczym zapraszamy na kolejne spacery przyrodnicze w Głuchołazach.
strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/662856498003972
Szczegóły na plakacie:





Niedziela 28 sierpnia 2022r.

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy wszystkich miłośników dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego dnia 9 września o godz. 17:00 na otwarcie wystawy fotografii autorstwa Łukasza Berlika pn. „Nie tylko ptaki".
Podczas wydarzenia będzie możliwość spotkania z autorem, który opowie o swoich pasjach i zamiłowaniu do fotografii – nie tylko przyrodniczej.
Fotografie autora – opolanina, przyrodnika i bacznego obserwatora otaczającej rzeczywistości , zaprezentowane podczas wystawy, ukazują krajobrazy, architekturę, niezwykłe momenty, a przede wszystkim faunę i florę Opolszczyzny.
strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1478868829227555





Niedziela 7 sierpnia 2022r. 

Wraz z Krainą Podkowca zapraszamy całe rodziny 16 sierpnia od 16:30 na "Wakacje pełne nietoperzy w Głuchołazach". 
Szczegóły na plakacie:




Piątek, 5 sierpnia 2022r.

W ramach realizowanego przez nas zadania pn: "Międzynarodowe spotkania młodzieżowe w Głuchołazach", współfinansowanego przez Województwo Opolskie zapraszamy na koncert!
Lady & JAZZtelmen to młoda opolska formacja grająca muzykę improwizowaną w stylistyce jazzowej, balladowej, bluesowej, swingowej z elementami muzyki tanecznej. Posiadają na swoim koncie autorską twórczość. Inspirują się wpływami nurtów takich jak: polska muzyka ludowa, piosenka poetycka, ale również ragtimem, boogie, cool i free jazzem.
W trakcie koncertu zespół zaprezentuje utwory Zbigniewa Wodeckiego, Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, czy Krystyny Prońko oraz instrumentalne standardy muzyki jazzowej.
Szczegóły na plakacie


Piątek, 15 lipca 2022r.

24.07.br o godz. 10:00 wraz z Opolskim Towarzystwem Przyrodniczym zapraszamy na spacer przyrodniczy, który poprowadzi Łukasz Berlik. Zaczynamy przy Domu Artysty.




Piątek, 15 kwietnia 2022r.

Nasze muzyczne plany na majowe niedziele na plakacie. 
Zapraszamy!


Piątek, 8 kwietnia 2022r.

W sobotę 23 kwietnia o godz. 16:00 zapraszamy miłośników historii na spotkanie autorskie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi – autorami albumu „Górnośląscy potentaci – dziedzictwo Ballestremów". Szczegóły wydarzenia tutaj: https://www.facebook.com/events/665070431236163





Piątek, 24 grudnia 2021r.



Poniedziełek, 20 grudnia 2021r.

Dnia 7 grudnia 2021r. decyzją Dyrektora Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności Fundacja Benevolens otrzymała Znak Jakości dla międzynarodowych projektów wolontariackich jako organizacja wiodąca.
Onacza to, że w kolejnych latach będziemy kontynuowali realizację międzynarodowych projektów wolontariackich krótko- i długoterminowych .
Dziękujemy za pozytywną ocenę naszej dotychczasowej pracy!




Piątek, 22 października 2021r.

Zapraszamy 6 listopada na spotkanie autorskie z Ireną Sidonią Rup, promujące najnowszy tomik poezji pt. "Czas równoległy"



Poniedziałek, 13 września 2021r.

W najbliższą niedzielę - 19 września, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zapraszamy na "Pożegnanie lata z warsztatami".

Szczegóły na stronie: https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/po%C5%BCegnanie%20lata%20z%20Warsztatami%20Terapii%20Zaj%C4%99ciowej%20w%20G%C5%82ucho%C5%82azach
oraz na plakacie: 



Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Wojewodztwa Opolskiego. 

Poniedziałek, 6 września 2021r. 

"Smaki dziedzictwa"

12 września o 15:00 w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na Koncert! 
Na muzyczną ucztę z największymi przebojami Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego zaprasza zespół Take Style.


Szczegóły na plakacie:




Wtorek, 17 sierpnia 2021r.

W ostatnią niedzielę, na zakończenie wystawy "Aforyzmy nie tylko kocie - słowem i kredką" wystąpił chór Wrzos z Głuchołaz.
Dziękujemy za miłe, niedzielne popołudnie. 
Gratulujemy autorom rysunków i kocich portretów.

 

Prace odwiedzajacych wystawę:
     




    Poniedziałek 26 lipca 2021r. 

    W niedzielę 1 sierpnia zapraszamy na spotkanie z Edmundem Szłapka, jego twórczością i... kotami 🐈
    Szczegóły na plakacie. 
    Do zobaczenia!


    Wtorek, 13 lipca 2021r. 

    Zapraszamy w niedzielę 18 lipca o godzinie 1️⃣5️⃣:0️⃣0️⃣ do parku przy Domu Artysty na wystawę:
    "Koncerty Promenadowe 2021" oraz "CZARNE NA BIAŁYM - preludium" autorstwa Renaty Kukla
    Obydwa prezentowane cykle choć różne, mają wspólną cechę - kreskę... I ta kreska tu "rządzi", jak mówi autorka.
    Raz jest gruba i mocno określa przestrzeń, innym razem jest misterna, koronkowa, jej natłok buduje strukturę , rozwija dynamikę i tworzy trójwymiar. Druga seria prac to zapowiedź większego cyklu, który Renata Kukla tworzy od kilkunastu miesięcy i pokaże w odrębnej, dużej wystawie.
    Do zobaczenia!




    Poniedziałek, 7 czerwca 2021r.

    SZTUKA NIEJEDNO MA IMIĘ 
    Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa 🎨 Grażyna Talarek Jagiełło, któremu towarzyszyć będzie spotkanie muzyczne 🎼 w lirycznym nastroju z Tomasz Henciński
    Razem z Głuchołazy to MY zapraszamy w najbliższą sobotę o 13:00 do Parku Zdrojowego przy Domu Artysty


    Wtorek, 4 maja 2021r.

    8 maja o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie z autorką monografii:  "Leśne Zacisze (Waldesruh) i Leśna Szkoła (Waldschule). Historia ośrodka wypoczynkowego w Głuchołazach",
    panią  dr Aleksandrą Starczewską-Wojnar do modrzewiowej altany w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie na promocję książki.
    Pierwsze 30 osób otrzyma naszą publikację na pamiątkę
    Dziękujemy naszemu partnerowi projektowemu Fundacja Dla Dziedzictwa



    Druk i opracowanie publikacji zostało zrealizowane w ramach projektu pn. "Ochrona dziedzictwa kulturowego w Parku Zdrojowym w Głuchołazach poprzez remont zabytkowego pensjonatu"
    współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach RPO WO 2014-2020 oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.



    Czwartek, 15 kwietnia 2021r.

    Zapraszamy na cykl Koncertów Promenadowych do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w Głuchołazach.
    Szczegóły na plakacie oraz na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/FundacjaBenevolens/




    Piątek, 29 stycznia 2021r.

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zostalismy nominowani w konkursie EduInpiracje 2020 w kategorii Europejski Korpus Solidarności.
    Konkurs EDUinspiracje w 2020 roku odbywał się po hasłem „Działam -Upowszechniam-Inspiruję". Jego celem było upowszechnianie rezultatów projektów edukacyjnych, promocja dobrych praktyk w tym zakresie oraz pokazanie, jak ważną rolę w życiu odgrywa proces uczenia się oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

    Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie!


    http://gala.eduinspiracje.org.pl/eduinspiracje/

    Sobota 5 września 2020r.

    Już za tydzień u nas koncert promenadowy. Szczegóły na plakacie.
    Serdecznie zapraszamy uczestników naszych letnich warsztatów malowania na szkle, jak i mieszkańców oraz turystów.



    Sobota, 29 sierpnia 2020r.



    Zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa 12 września do Głuchołaz:
    https://edd.nid.pl/wydarzenia/szkicownik-z-drogi-do-podlesia/
    https://edd.nid.pl/wydarzenia/droga-z-waldschule-do-domu-artysty/


    Sobota, 15 sierpnia 2020r.

    Dziś podczas warsztatów malowania na szkle odwiedziła nas ekipa TVP3.
    Dziękujemy ze relację :)

    https://opole.tvp.pl/49425503/warsztaty-malowania-na-szkle-dla-kazdego-dochod-ze-sprzedazy-prac-bedzie-przeznaczony-na-koncert

    Sobota, 1 sierpnia 2020r.

    Warsztaty malowania na szkle rozpoczęte. Prace będzie można podziwiać w Parku w każdy weekend wakacji. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczony będzie na organizację koncertu promenadowego Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach.


    My malujemy, Maxma gra ;) https://www.facebook.com/FundacjaBenevolens/videos/592466261433039/



    Poniedziałek, 27 lipca 2020r.





    Od soboty gościmy wolontariuszy z Hiszpanii, Czech, Holandii, Włoch, Grecji i Polski.
    Witamy Was: Andrea, Joaquim, Hedwig, Mariem, Maxma, Barbora, Lucie, Jaroslav i Adam!




    Czwartek, 23 lipca 2020r.

    Wraz z naszymi partnerami: Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody pro Natura z Wrocławia, Stowarzyszeniem Jeden Świat SCI Poland z Poznania, PTTK Tryton z Nysy zapraszamy do parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w Głuchołazach na spotkanie  pt. "Chiropterologia praktyczna dla amatorów", szczegóły na plakacie:




    Czwartek, 2 stycznia 2020r.


    Wielu zrealizowanych projektów, zaangażownaych partnerów i wolontariuszy,
    satysfakcji z pracy,
    radości, zdrowia i uśmiechu na każdy nadchodzący dzień Nowego Roku!



    Czwartek, 5 grudnia 2019r.

    Dnia 28 listopada br. uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji "Wolontariat dla Dziedzictwa. Działajmy razem w Europie. Volunteering for heritage. Acting together in Europe." zorganizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Fundacją European Heritage Volunteers i Fundacją „Chronić Dobro".
    Relacja z konferencji na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa : https://nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=4216

    Z okazji dzisiejszego Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych wolontariuszy za zaangażowanie w działania podejmowane przez Fundację Benevolens na co dzień i od święta ;)



    Środa 11 września 2019r.


    Relacja z warsztatów fotograficznych na oficjalnej stronie EDD:
    https://edd.nid.pl/aktualnosci/relacja-z-warsztatow-splot-swiatla-i-cienia/
    Dziękujemy p.Pawłowi Uchorczakowi za interesujące warszaty, a uczestnikom za aktywny udział.
    poniżej fotogaleria.

       


      Środa, 28 sierpnia 2019r.



      A w niedzielę 8 września wystawa i warsztaty fotograficzne. Szczegóły na plakacie !



      Czwartek, 22 sierpnia 2019r.



      Europejskie Dni Dziedzictwa już 7 września.  W sobotę u nas plener malarski, gra terenowa i prelekcja.
      Serdecznie zapraszamy do Głuchołaz. 
      Szczegóły plener: https://edd.nid.pl/wydarzenia/splot-polsko-wloski-lesnego-zacisza/
      Szczegóły gra terenowa: https://edd.nid.pl/wydarzenia/gdy-przyroda-tworzy-historie/
      Szczegóły prelekcja: https://edd.nid.pl/wydarzenia/architektura-budynkow-sanatoryjnych-w-glucholazach-z-przelomu-xix-i-xx-w/


      Czwartek, 1 sierpnia 2019r.



      Od soboty trwa u nas workcamp "Wolontariat w zabytkowym parku" organizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Po niedzielnym zwiedzaniu okolic przyszedł czas na wspólną pracę... W Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach wiele się zmieniło przez te parę dni, wypiekniały rabaty kwiatowe, przejaśniały zarośla i odnalazła się ścieżka do powstającego Domu Artysty ;). Przed nami wielkie malowanie!
      Pozdrowienia z Głuchołaz! Greetings from Głuchołazy!
      Salutations de Głuchołazy! Saludos desde Głuchołazy!  Salutări de la Głuchołazy!   Привітання від Глухолазy!    X'den selamlar Głuchołazy!



      Poniedziałek, 29 lipca 2019r.

      Zapraszamy na wieczorno-piątkowe podglądanie podkowca połaczone z prelekcją przyrodniczą. 
      Szczegóły na plakacie. 



      Środa, 17 lipca 2019r.

      wakacje w pełni, a my już teraz zapraszamy na 2 pierwsze weekendy wrześniowe do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w Głuchołazach na obchody 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. 
      Poniżej zaproszenie na pierwszy dzień obchodów.

      Zaproszenie na kolejne wydarzenia wkrótce!


      Środa, 10 lipca 2019r.


      In 2 weeks we start our workcamp "Where history meets nature" , co-funded by the European Solidarity Corps of the European Union. 
      See you in Głuchołazy!!!
                                                        Głuchołazy'da görüşürüz!!!
         До зустрічі у Глухолазах!!!
      Nos vemos en Głuchołazy !!!
                                          On se voit à Głuchołazy !!!
           Ne vedem în Głuchołazy !!!
                                        Do zobaczenia w Głuchołazach!!!


      Poniedziałek, 6 maja 2019r. 


      Zapraszamy do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w Głuchołazach w najbliższy weekend. 
      Szczegóły na plakacie:



      Czwartek, 18 kwietnia 2019r.




      Wtorek, 16 kwietnia 2019r.



      W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w Głuchołazach dnia 10 maja 2019r., o godzinie 18:00 na otwarcie wystawy gobelinów autorstwa Bronisławy Czarny i malarstwa Edmunda Szłapki. Wystawa odbędzie się w surowych murach bocznej części zabytkowego pensjonatu, podczas wieczoru wysłuchamy poezji autorki przy akompaniamencie Janusza Gąsiora.
      Wystawę bedzie można również oglądać w sobotę i niedzielę, tj. 11 i 12 maja br. w godz. od 11:00 do 19:00.
      W sobotę zapraszamy na spacer z przewodnikiem PTTK Tryton po Głuchołaskim Zdroju, a w niedzielę na szlak Złotych Górników, zbiórka dla chętnych w parku przy Górnym Stawie przy tablicy informacyjnej „Zabytki Gór Opawskich" .
      W niedzielę 12 maja dodatkowa atrakcja dla Pań - można skorzystać z darmowego makijażu w godzinach 12.00-18.00
      Warsztaty poprowadzi Aneta Zugaj-Jakimiszyn właścicielka studia urody Zugaj Visage w Głuchołazach. Szkoleniowiec działający od 15 lat w branży beauty.
      Po raz kolejny Fundacja Benevolens przyłączyła się do ogólnopolskiego wydarzenia prezentującego projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. Więcej o wydarzeniu:https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/pejzaze-opolszczyzny-wystawa-gobelinow-i-malarstwa-w-powstajacym-domu-artysty

      Poniedziałek, 18 marca 2019r.

      Wiosna w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach! 

         


        Zapraszamy do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w weekendy, w tygodniu może być czasowo zamykany ze względu na trwające prace budowlane przy Domu Artysty.

        Piątek, 21 grudnia 2018r.


        Piątek, 7 grudnia 2018r.



        29 listopada uczestniczyliśmy w wydarzeniu zamykającym Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Wzięli w nim udział eksperci, partnerzy strategiczni oraz przedstawiciele instytucji, których projekty uzyskały patronat ERDK. Podczas wydarzenia zamykającego ERDK 2018 w Polsce odbyły się specjalistyczne seminaria dotyczące wybranych zagadnień związanych z dziedzictwem kulturowym, jego ochroną i promocją. Z rąk pani Agata Wąsowskiej-Pawlik, dyrektorki MCK, otrzymaliśmy Dyplom Uznania za realizację projektu "Workcamp - Where history meets nature", który otrzymał patronat ERDK. Jesteśmy dumni, że nasze działania są zauważane i znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych.

             Zdjęcia: Klaudyna Schubert,  Międzynarodowe Centrum Kultury
        Poniedziałek, 26 listopada 2018r.

        Zapraszamy na wystawę towarzyszącą obchodom XXX-lecia Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie" i "Góra Św. Anny". "Krajobrazy Gór Opawskich" autorstwa Renaty Kukli do obejrzenia w nowopowstającym Domu Artysty w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie - w surowych murach zabytkowego pensjonatu.
        Szczegóły na plakacie.

         


        Poniedziałek, 19 listopada
        2018r.

        Park Krajobrazowy "Góry Opawskie" i "Góra Św. Anny" są najstarszymi parkami Opolszczyzny. W ramach obchodów XXX-lecia Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych przygotował plenerową wystawę fotograficzną prezentującą najciekawsze walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie" i Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny". Wystawa prezentowana była już na Rynku w Opolu oraz na Górze Św. Anny, a w grudniu będzie eksponowana w Głuchołazach.
        Otwarcie wystawy 2 grudnia.
        Zapraszamy do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie.
        Szczegóły na plakacie.

        Projekt współfinansowny przez Samorząd Województwa Opolskiego

        Środa, 14 listopada 2018r.

        30 października br. uczestniczyliśmy w Warszawie w konferencji inauguracyjnej Europejski Korpus Solidarności.


        Fotorelacja tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.290437974921515&type=1&l=80db55d732


        Środa, 29 sierpnia 2018r.

        Po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa - w tym roku wspiera nas merytorycznie PTTK Tryton z Nysy. Tegoroczna edycja odbywa sie pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich".
        Dnia 16 września br. w godzinach 10:00 - 18:00 teren Fundacji w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie będzie otwarty dla zwiedzających. O godzinie 16:00 zapraszamy na spacer z przewodnikiem PTTK, który opowie historie i legendy Głuchołaz. Szczegóły tutaj: http://edd.nid.pl/page/calendar?id=3413&name=Legendy-Glucholaz
        Zapraszamy do Głuchołaz!


         
         

        Poniedziałek, 30 lipca 2018r.

        I po workcampie..... Wolontarisze rozjechali się do swoich domów.... a nowe znajomości i przyjeźnie pozostaną. Wywiadów z wolontariuszami można słuchać od dzisiaj do piątku o godzinie 17:15 na antenie Radio DOXA.
        A poniżej opis workcampu stworzony przez samych zainteresowanych:



        DZIĘKUJEMY!!!!



        Wtorek, 24 lipca 2018r.

        10 dni workcampu za nami!!!
        Podczas tych dni, oprócz codziennych obowiązków i prac porządkowych w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach, wolontariusze z Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Estonii, Rosji, Czech i Polski wzięli udział w pikniku regionalnym w Wilamowicach Nyskich - pozdrowienia tutaj,  odwiedzili dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej z Głuchołaz prowadząc dla nich zabawy z językiem hiszpańskim, zwiedzili Nysę i Jesenik z przewodnikiem PTTK Tryton z Nysy,  bawili sie na festiwalu KROPKA, a dziś świętowali urodziny Vojtecha. O naszym projekcie można było usłyszeć w Radio Opole, TVP Info, TV POLONIA, TVP3 Opole oraz w Radio Doxa. W przyszłym tygodniu - od poniedziałku do piątku zapraszamy właśnie do słuchania programu "Puls regionu" w Radio DOXA, w którym więcej o naszym workcampie. http://doxa.fm/aktualnosci/region/oboz-wolontariacki-w-glucholazach/
        Poniżej fotogaleria:
         





        obota, 14 lipca
        2018r.

        Zaczynamy! Ready? Steady? Go!!!





        Poniedziałek, 14 maja 2018r.



        Z dumą informujemy, iż podczas sobotniej imprezy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Fundacja Benevolens została wyróżniona i otrzymała Znak Jakości Krainy Podkowca w uznaniu zaangażownie w czynną ochronę podkowca na opolszczyźnie. Szczególne uznanie kapituły Krainy Podkowca zyskały starania i troska z jakimi Laureat objął opieką stanowisko kolonii rozrodczej podkowca małego w Głuchołazach. Z ogromnym uznaniem Kapituły spotkały się również realizowane przez Laureata działania edukacyjne służące promowaniu ochrony przyrody i propagowaniu przyjaznego wizerunku nietoperzy w społeczeństwie.  

        Znak Jakości Krainy Podkowca to marka, którą Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura, jako realizator Programu ochrony podkowca małego w Polsce i projektu Life Podkowiec+, wprowadziło w 2016 roku, przyznając prawo posługiwania się nim i doceniając tym samym wybrane instytucje, przedsiębiorstwa, organizacje, samorządy oraz gospodarstwa, których działania sprzyjają ochronie nietoperzy.


        Szczegółowa relacja z wydarzenia tutaj.
        Relacja z wydarzenia w Krainie Podkowca: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2075252092693880.1073741902.1704678399751253&type=3


        Środa, 9 maja 2018r. 



        W Radio Opole zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pn:" Wiosenne przebudzenie podkowca w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach. 
        http://radio.opole.pl/102,236250,wiosenne-przebudzenie-podkowca-prelekcje-i-obser




        Czwartek, 26 kwietnia 2018r.



        W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w Głuchołazach dnia 12 maja 2018r., w godzinach od 10:00 do 21:00. Już po raz drugi Fundacja Benevolens przyłączyła się do ogólnopolskiego wydarzenia prezentującego projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. Więcej o wydarzeniu:
        https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/wiosenne-przebudzenie-podkowca-w-parku-zdrojowym-przy-gornym-stawie-w-glucholazach
        oraz na plakacie:



        Środa, 18 kwietnia 2018r.


        Wiosna w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach



        Nie zważając na trwające wokoło roboty budowlane Wiosna zawitała nareszcie do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w Głuchołazach.
        Poniżej uchwycone w obiektywie budzenie się roślin po zimie.

         




        Poniedziałek, 26 marca 2018r.




        Poniedziałek, 18 grudnia 2017r.




        Piątek, 15 grudnia 2017r. 

        W poniedziałek 10 grudnia uczestniczyliśmy w konferencji "Wspólnie dla dziedzictwa" zorganizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie, podczas której podsumowano dwa lata doświadczeń zebranych w ramach programu dotacyjnego „Wolontariat dla dziedzictwa". W ciągu dwóch edycji Programu 55 organizacji otrzymało dofinansowanie swoich projektów. Organizacje te zrealizowały 78 projektów, a wzięło w nich udział ponad 1,2 tys. wolontariuszy. Projekty realizowane były w 150 miejscowościach - w tym roku również w Głuchołazach!
        Relacja z konferencji: https://nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3685

        Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r.

        W środę 29 listopada, w Galerii Małej w Centrum Kultury w Głuchołazach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt pn. "Obóz wolontariacki w zabytkowym parku w Głuchołazach". Bardzo było nam miło spotkać się w gronie organizatorów, przyjaciół i sympatyków Fundacji. Podczas spotkania oficjalnie zaprezentowano replikę medalionu Ballestremów, wykonaną przez Renatę Kukla na podstawie zdjęcia historycznego medalionu autorstwa profesora Josefa Limburga. Praca spotkała się z dużym uznaniem zgromadzonych gości. Dziekujemy prezesowi Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody proNatura z Wrocławia, panu Rafałowi Szkudlarkowi, za prezentację poświęconą  ogólnopolskiemu projektowi "PODKOWIEC +", obejmującemu swym zasięgiem również gminę Głuchołazy i przybliżenie tematyki związanej z ochroną nietoperzy.


         



        Poniedziałek, 2 października 2017 r.

        W piątek 29 września zakończyliśmy  II turnus obozu wolontariackiego organizowanego przez Fundację Benevolens w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa "Wolontariat dla dziedzictwa" edycja 2017 oraz w ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa "Krajobraz dziedzictwa, dziedzictwo krajobrazu". W obozie wzięło udział 16 wolontariuszy i wolontariuszek z całej Polski. Dziękujemy za wspólnie spędzony tydzień, zaangażowanie i współpracę. Specjalne podziękowania kierujemy do: Renaty Kukla, Agnieszki Sałyga-Rzońca z opolskiego oddziału Narodowego Instututu Dziedzictwa, Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz, a w szczególności do panów: Zbigniewa Błauciaka, Jerzego Chmiela i Pawła Szymkowicza za opiekę merytoryczną. Cieszymy się z obecności opiekunek i dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej z Głuchołaz, przedszkolaków i nauczycielek z Publicznego Przedszkola nr 2 w Głuchołazach oraz młodzieży i nauczycielek z gimnazjum z Kędzierzyna-Koźla, którzy towarzyszyli nam w trakcie zorganizowanych atrakcji.

        Tradycyjnie fotorelacja pani Renaty Kukla: https://www.facebook.com/renata.kukla.7/media_set?set=a.10210103486329241.1073741861.1400141063&type=3

        Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia:
         




        Wtorek, 12 września 2017 r.

        Już za dwa tygodnie, 25 września 2017 roku, rozpocznie się II tura obozu wolontariackiego, realizowanego w ramach Programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wolontariat dla Dziedzictwa" oraz 25. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Nabór uczestników na obóz został zakończony, ale w ramach obozu - podobnie jak w podczas poprzedniego turnusu, przewidziano atrakcje ogólnodostępne dla turystów i mieszkańców. Lista miejsc ograniczona – wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Szczegóły na plakacie.



        Serdecznie zapraszamy!



        Poniedziałek, 3 lipca 2017 r.

        W piątek 30 czerwca zakończyliśmy I turnus obozu wolontariackiego organizowanego przez Fundację Benevolens w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa "Wolontariat dla dziedzictwa" edycja 2017. W obozie wzięło udział 9 wolontariuszek z różnych stron Polski. Dziękujemy za wspólnie spędzony tydzień, zaangażowanie i współpracę. Specjalne podziękowania kierujemy do p. Renaty Kukla, Agnieszki Sałyga-Rzońca z opolskiego oddziału Narodowego Instututu Dziedzictwa, Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz, a w szczególności do panów: Zbigniewa Błauciaka, Jerzego Chmiela i Pawła Szymkowicza oraz kierownictwa i pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Medycznej oraz opiekunek i dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej z Głuchołaz. 
        Fotorelacja na FB p. Renaty Kukla tutaj:
        https://www.facebook.com/renata.kukla.7/media_set?set=a.10209419812117813.1073741858.1400141063&type=3&pnref=story


        Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia.
         



        Wtorek, 13 czerwca 2017r.

        Obóz wolontariacki w zabytkowym parku w Głuchołazach.

        W ostatnim tygodniu czerwca odbędzie się w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach I turnus obózu wolontariackiego organizowanego przez Fundację Benevolens w ramach programu „Wolontariat dla dziedzictwa" organizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Nabór uczestników na obóz został zakończony, ale w ramach obozu przewidziano wiele atrakcji dostępnych dla turystów i mieszkańców. Lista miejsc ograniczona – wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Szczegóły na plakacie. Przez cały czas trwania obozu w bocznej części budynku pensjonatu można oglądać wystawę fotografii pt: "Poznaj podkowca małego" oraz prace pacjentów Dziennego Domu Opieki Medycznej w Głuchołazach. Zapraszamy!



        Wtorek, 16 maja 2017r.

        Spacerem po Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie w Głuchołazach
        - poznaj podkowca małego.



        W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy do Parku Zdrojowego przy Górnym Stawie w Głuchołazach dnia 20 maja 2017r., w godzinach od 10:00 do 21:00. Fundacja Benevolens przyłączyła się do ogólnopolskiego wydarzenia prezentującego projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. O godzinie 19.30 na terenie parku (w razie niepogody w bocznej części byłego pensjonatu Górnik) planowana jest prelekcja edukacyjna dotycząca podkowca małego, prowadzona przez chiropterologów z Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody proNatura, od wielu lat zajmujących się ochroną tego gatunku, połączona z obserwacją i nasłuchem (przy pomocy detektorów) podkowca małego podczas wylotu z kolonii rozrodczej na żerowisko.

        Dlatego, wyjątkowo, z okazji Dni Otwartych park będzie dostępny dla zwiedzających również po zmroku. Planowane zakończenie na godzinę 21.00
        https://dniotwarte.eu/beneficjent/629/spacerem-po-parku-zdrojowym-przy-gornym-stawie-w-glucholazach-poznaj-podkowca-malego



        Wtorek, 18 kwietnia 2017 r. 

        Miło nam poinformować, iż zrealizowany przez Fundację Benevolens projekt pn: "Ochrona różnorodności biologicznej na obszarze Natura 2000 części Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie" położonego przy dawnym pensjonacie Waldesruh i Waldschule w granicach Parku Zdrojowego w Głuchołazach, z zachowaniem walorów historycznych i architektonicznych miejsca" został zarekomendowany przez Marszałka Województwa Opolskiego jako najciekawsza modernizacja ukończona w 2016r. do ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2016" i znalazł się na liscie obiektów w I etapie "Polska się modernizuje 2016", a  tym samym zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w Finale XXI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2016". 
        Dyplom za udział w I etapie konkursu "Modernizacja roku 2016" -tutaj


        Czwartek, 13 kwietnia 2017 r.


        Wtorek, 11 kwietnia 2017 r.


        Kolejne dobre wieści dla naszej Fundacji. W dniu dzisiejszym została ogłoszona lista zadań dopuszczonych do głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim 2017. Projekt, który wspiera Fundacja, pn. "Muzyka Pośród Gór - koncerty promenadowe" znalazł się na liście wśród 29 projektów powiatowych z regionu nysko - brzeskiego. Głosowanie na wybrane projekty rusza w dniu 24 kwietnia 2017 roku i potrwa do 19 maja br.
        Nr projektu P/ONY/3/DKS.
        Liczymy na Wasze głosy!  
        Oficjalny komunikat Urzędu Marszałkowskiego tutaj.



        Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r.

        Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt, pn. "Obóz wolontariacki w zabytkowym parku w Głuchołazach" został dofinansowany w ramach Programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa - Wolontariat dla dziedzictwa.

        Lista projektów dofinansowanych na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa.


         


        Piątek, 31 marca 2017 r.

        Wiosna zagościła u nas na dobre. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Parku przy Stawie Górnym, który w okresie wiosenno - letnim otwarty będzie również w soboty i niedziele.
           



          Wtorek, 7
          marca 2017 r.

          W dniu 2 marca 2017 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa ogłosił listę uczestników konkursu Zabytek Zadbany 2017.
          Z przyjemnością informujemy, iż teren części Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie", którym się opiekujemy znalazł się na liście 10 obiektów nominowanych do zwycięstwa w kategorii rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie i pałacowe). Więcej informacji na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz w artykule Radia Opole.

          Wtorek, 17 stycznia
          2017 r.

          Zarząd i pracownicy Fundacji Benevolens składają serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy w zeszłym roku zdecydowali się wesprzeć zbiórkę pieniężną, zorganizowaną w dniu 17 września 2016 roku, na rzecz dzieci i młodzieży z Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach. Za zebrane pieniądze, w dniu 10 listopada 2016 roku, podopieczni Świetlicy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wrocławia w celu zwiedzania Manufaktury Lizaków, Muzeum Wody Hydropolis oraz na seans kinowy „Trolle". Jesteśmy wdzięczni za okazaną bezinteresowność, hojność oraz przywracanie nadziei w ludzką dobroć zarówno nam jak i tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
          Poniżej kilka zdjęć z wycieczki.

             



            Czwartek, 22 grudnia 2016r.


            W dniu dzisiejszym podczas oficjalnego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn: "Ochrona dziedzictwa kulturowego w Parku Zdrojowym w Głuchołazach poprzez remont zabytkowego pensjonatu" realizowanego przez Fundację Benevolens w partnerstwie ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków okręg Opolski, Fundacją "Dla Dziedzictwa", Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich oddział Katowice oraz Fundacją Ballestrem. http://www.opolskie.pl/wp-content/uploads/2016/12/IMG_3238-Medium.jpg

            Poniedziałek, 19 grudnia 2016r.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli z nami we Wspólnym Kolędowaniu. W szczególności chcemy podziękować: Chórowi Capricolium, Zespołowi Lokalnemu "Wrzos", dzieciom i młodzieży ze Świetlicy Socjoterapuetycznej za wyśpiewane kolędy i poświęcony czas, Tobiaszowi i Błażejowi za grę na instrumentach, panu Mariuszowi Lewiczowi za oprawę dźwiękową, panu Janowi Ćwiekowi za wypożyczenie sprzętu, pracownikom Urzędu Miejskiego w Głuchołazach za pomoc organizacyjną, portalom gminnym - glucholazy.eu, glucholazyonline.com.pl za pomoc przy promocji wydarzenia oraz wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej pogody zdecydowali się przyjść i zaśpiewać z nami!

            Życzymy wszystkim wesołych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

            Poniedziałek, 12 grudnia 2016r.




            Poniedziałek, 3 października 2016r.

            W dniu dzisiejszym Wicemarszałek województwa Stanisław Rakoczy podsumował tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa - http://radio.opole.pl/101,172645,podsumowali-24-edycje-edd-w-regionie-rekordowa-b
            Fotoreportaż z naszego wydarzenia autorstwa Pani Renaty Kukli - https://www.facebook.com/renata.kukla.7/media_set?set=a.10207124919146923.1073741853.1400141063&type=3&pnref=story
            Dziękujemy, że byliście z nami!



            Poniedziałek, 12 września 2016r.

            Europejskie Dni Dziedzictwa w Głuchołazach.
            Dnia 17 września br. w godzinach 10:00 - 17:00 teren Fundacji w Parku Zdrojowym przy Górnym Stawie będzie otwarty dla zwiedzających. O godzinie 10:00 i 12:00 będzie możliwość zwiedzania odnowionej części parkowej z przewodnikiem PTTK, który opowie o historii i przyrodzie miejsca.
            Szczegóły: http://edd.nid.pl/page/calendar?id=1981&name=Spacer-sladami-Ballestremow-na-Opolszczyxnie
            Ponadto w programie: muzyka na żywo, stoisko edukacyjne pszczelarza z wystawą ilustracji Piotra Sochy do książki pt: "Pszczoły" Wydawnictwa Dwie Siostry, akcja artystyczna "Dotknij sztukę sztuki" prowadzona przez artystę plastyka Bożenę Kurek-Di Maggio i.in.
            Serdecznie zapraszamy!

            Wtorek, 30 sierpnia 2016r.

            Fundacja Benevolens przyłączyła się do organizowanego przez KTK KTUKOL w Głuchołazach Gold HILL MTB Maraton. Część trasy maratonu będzie przebiegała przez nasz malowniczy teren położony na zboczu Przedniej Kopy. Już od czwartku 1 września trasa przebiegająca przez teren Fundacji  będzie udostępniona dla zawodników maratonu. Największe emocje czekają nas w niedzielę 4 września! Trzymamy kciuki za uczestników maratonu i  życzymy niezapomnianych wrażeń!


            Ta strona może korzystać z Cookies.
            Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

            OK, rozumiem lub Więcej Informacji
            Informacja o Cookies
            Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
            OK, rozumiem